فقط تویی که تعیین میکنی !

به نام ایزد متعال

.

امروز می خواهم برایتان یک قصه ی واقعی بگویم . قصه ای که می تواند داستان زندگی من و تو هم بشود . این قصه متعلق به زنی است که از چاقی و وزن زیاد همه ی چیزهای ارزشمند زندگی را از دست داده بود . وزن او 173 کیلوگرم بود و آن قدر چاق شده بود که وقتی می خواست عکس بگیرد از خجالت پشت سر همه می ایستاد و همیشه سعی می کرد خودش را از نگاه دوستان و اطرافیان پنهان کند .

اما یک روز تصمیم گرفت خودش را لاغر کند . با دوربین موبایل مقابل آینه از خود عکس گرفت و اسم آنرا گذاشت اولین روز بقیه ی زندگی من ! سپس بدون اینکه خودش را درگیر رژیم های غذایی سخت گیرانه و ورزش های سخت و طاقت فرسا و جراحی های پرهزینه و پرعوارض کند ، تصمیم گرفت فقط به چهار توصیه ی یکی از دوستان پزشک خود کند :

توصیه ی اول : هر سه ساعت 227 گرم غذا بخورد .

توصیه ی دوم : هیچ نوشیدنی قندی و شیرین نخورد !

توصیه ی سوم : شام و ناهار و صبحانه ی خود را حذف نکند .

و توصیه ی چهارم که مهم ترین است این که : در رابطه با تصمیم خود با هیچ کس صحبت نکند !

دو سال بعد خانم آنیتا میلز موفق شده بود با همین چهار توصیه ی ساده بدون چروکیدگی پوست 105 کیلوگرم وزن کم کند و وزن کم کند و وزن خود را به 68 کیلوگرم با دور کمر 66 سانتی متر برساند . او دوباره از خود عکس گرفت و نام آنرا " دوسال بعد از اولین روز " گذاشت .

او در این مسیر هیچ معلم و مربی ای نداشت . خودش به تنهایی تصمیم گرفت و به تنهایی نیز موفق شد به نقطه ای که می خواهد برسد . تنها ورزشی که انجام می داد قدم زدن و پیاده روی بود و تنها کاری که کرد این بود که حتی یک لحظه هم از تصمیم خود منصرف نشد . او می گوید کاری که من انجام دادم وزن کم کردن نبود . من بزرگترین تجربه ای را که هر انسانی می تواند انجام دهد ، در یکی از شاخه های زندگی ام یعنی سلامتی جسمم امتحان کردم . آن تجربه بزرگ این بود که هر انسانی می تواند به هر نقطه ای که بخواهد برسد فقط به شرطی که باور کند تعیین کننده ی نهایی در زندگی ، خودش است .

قصه ی ما درمورد آنیتا میلز تمام شد اما داستان زندگی من و شما هنوز ادامه دارد .آیا در زندگی شما نقطه ای است که همیشه آرزو داشتید به آن برسید . بسیار خوب رسیدن به این نقطه کاری ندارد . مهم ترین قسمتش این است که جلوی آینه ی تمام قد بایستید و از خود عکسی بگیرید و اسم آن را بگذارید روز اول بقیه ی عمر من . بعد بر اساس شیوه ای که باور دارید درست است به سمت نقطه ای که آرزومند آن هستید حرکت کنید . فقطتوصیه ی چهارم را فراموش نکنید . در رابطه با تصمیم خود با هیچ کسی صحبت نکنید چون تعیین کننده ی نهایی فقط خود شما هستید .

 

                                                                                              سهیلا ثقفی

                                                                                        دو هفته نامه موفقیت

                                                                                               شماره 212

 

 

.

   + نویسنده - ۱:٠۱ ‎ق.ظ ; شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠