اینجا آناتاست .

به نام ایزد متعال

.

 

از رشت که به سمت تهران حرکت کنید ، بعد از آخرین میدان شهر ( میدان گیل ) بزرگراهی وجود دارد که تابلوی راهنمایی و رانندگی از آن به عنوان بزرگراه خلیج فارس نام می برد ولی محلی ها آنرا با نام جاده تهران می شناسند . واقع در کیلومتر9 جاده تهران ، بعد از دانشگاه گیلان و البته بعد از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ، در سمت راست جاده ، تابلوی بزرگی به چشم می خورد که روی آن نوشته شده : گروه صنعتی نجاتی ( آناتا ) .

 

..

 

 

 

...anata - Rasht

..

.

.

.

.

.

.

..

.

..

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

 

.

.

 

.

اگر از در بزرگ شرکت وارد شوید ، سمت چپ شما ساختمان نقلی سفید رنگی وجود دارد که به سبک ساده و با مصالح بسیار ساده تری مثل سنگ بلوک ساخته شده است . این مکان در ابتدا محل سکونت سرایدار بود ولی بعد  به عنوان دفتر شعبه مورد استفاده قرار گرفت ، در واقع خانه ی کوچک دو خوابه ایست که درحال حاضر دو اتاق آن اتاق فروش و مدیریت است . حمام بعد از تغییر و تحول به آبدارخانه  ، آشپزخانه اوپن اش به اتاق صندوقدار و هالش به عنوان اتاق منشی استفاده می شود .

 

 

..

.

یک روز برفی در آناتا !..

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

..

.

.

.

..

.

.

..

.

.

 

.

.

.

..

 

 

اگر روزی خواستید برای کمبود جا مثال بزنید دیگر از واژه ی قوطی کبریت استفاده نکنید چراکه آناتای شعبه ی رشت بسیار گویاتر خواهد بود . روزهایی  که ویزیتورها ، راننده ها والبته کمک پخش ها در دفتر حاضر باشند مواجه می شوید با یک مساحت حدودا 65متری برای : 14ویزیتور + 2سوپروایزر + 9راننده + 9کمک پخش یعنی 34 نفر  به علاوه ی صندوقدار و حسابدار و اپراتورها و منشی و البته مدیر شعبه !

 

.

از همه ی اینها که بگذریم دیوارها خود داستان دیگری دارند : چند سالی بود که ترک های بزرگی ( بدون اغراق به بزرگی یک بند انگشت )  روی دیوارها وجود داشت . بعد ازاعتراضات بسیار پرسنل تعمیرات انجام شد : یعنی یکی از کارگران انبار با مقداری گچ و سیمان سوراخ ها را پر کرد !

 

.

 

.این تصویر واقعی ست ...

.

.

..

.

..

..

.

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

 

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

حالا هر روز پرسنل شعبه با توسل به ائمه و قرائت آیة الکرسی روز خود را شروع می کنند به این امید که تا پایان ساعت کاری زنده باشند . 

 .

.

   + نویسنده - ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۳ مهر ۱۳۸۸